MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Chateau V5.11 program için ADSL modemimden hangi portları ve ne şekilde yönlendirmeliyim?
Chateau V5.11 programda default ayarlaındaki port numaralarını değiştirmediğiniz takdirde ADSL modeminizden 40000, 40001, 80 ve 8080 nolu por ları sadece TCP olarak kartların takılı olduğu bilgisayarın local IP adresine yönlendiriniz.
Windows Vista işletim sisteminde kurduğum 5.11 versiyon Chateau programı ikonuna çift tıklıyorum, mouse halka oluyor kendi etrafında dönüyor ama program açılmıyor. Ne yapmalıyım?
Windows Vista işletim sistemine sahip bir bilgisayara 5.11 versiyon Chateau programını kurup masaüstündeki ikonunu çift tıkladığınızda mouse halka haline gelip dairesel hareket yaptıktan sonra normale döndüğünde hala program penceresi ekrana gelmiyor ise ekran kartı chipsetinizi kontrol ediniz. Ati ekran kartlarının Windows XP driverları ile hiç bir sorun olmamasına rağmen Windows Vista driverı ile yaşanan bir sorundan dolayı bu problem yaşanmaktadır. Bu problemi aşmak için Ati ekran kartı driverını kaldırabilirsiniz ya da Nvidia chipsetli bir ekran karetı takabilirsiniz.
Chateau versiyon 5.11 kurulu bir bilgisayara internet explorer üzerinden erişim sağlıyorum. Gerekli ActiveX ayarlarını yapmama rağmen explorer ekranı karelere bölünüyor ama köşelerinde X işaretleri oluyor ve görüntü gelmiyor. Ne yapabilirim?
Chateau versiyon 5.11 kurulu bir bilgisayara internet explorer üzerinden erişim sağlıyorum. Gerekli ActiveX ayarlarını yapmama rağmen explorer ekranı karelere bölünüyor ama köşelerinde X işaretleri oluyor ve görüntü gelmiyor. Ne yapabilirim?
Vguard DVR Kart taktığım bilgisayarda driver tanıtırken son aşamaya geldiğimde bilgisayarım önce mavi bir ekran gelip sonra resetleniyor, neden?
Vguard DVR Kartı taktığınız bilgisayarınızın ana kartı Via chipsetli ise (Özellikle Vt 8233A, VT 8233R, VT 8237A ve VT 8237R gibi...) bir driver çakışması nedeniyle bilgisayarınızı resetlemektedir. Bu durumda anakartınızı Nvidia ya da Intel chipsetli başka bir anakart ile değiştirmeniz tavsiye olunur. Böylece bu sorun düzelmiş olacak ve sisteminizi kurabileceksiniz.
Kullanmakta olduğum 2.3 versiyon Chateau yazılımımdaki bir kamerayı web sayfamda nasıl canlı olarak yayınlarım?
Vguard DVR kart ile beraber gelen CD içerisindeki Web Canli Yayin adlı klasörü web sayfanız içerisne kopyalayınız. Web canlı yayın klasörü içerisindeki livedemo.htm dosyasına sağ tıklayıp birlikte aç diyerek not defteri ile açınız. Açılan pencerede VGTP://10.10.10.10/1 yazan yerde kendi static IP adresinizi yazınız.kaydederek bu pencereden çıknız. Web sayfanızdan livedemo.htm dosyasına bir link tanımlayınız böylece 1 nolu kamerayı web den canlı olarak izleyebilirsiniz. Fartklı kameraları webden yayınlamak için livedemo.htm dosyasının kopyalarını oluşturup Ip adresinden sonraki /1 yerine /2, /3 gibi diğer kamera numaralarını yazabilirsiniz.
Chateau server programımı çalıştırmak istediğimde "File Not Fount" diye bir hata veriyor, server çalışmıyor. Ne yapmalıyız?
Bilgisayarınızdaki C: yerel diski içerisinde bulunan program files klasörü içerisindeki Chateau klasörü nde bulunan serverinfo.cht dosyasını silip aynı versiyon programı tekrar "Modify" seçeneği il kurunuz.
Vguard DVR Kart takılı bilgisayarda Chateau Versiyon 5.11 kurulu. Benim bilgisayarımda 2.3 versiyon kurulu bağlantı kuramıyorum. ne yapmalıyım?
Chateau Versiyon 5.11 40000 ve 40001 portları ile haberleşir. Chateau Versiyon 2.3 ya da 3.2 ise 48100, 48101, 48103 ve 5001 nolu portlardan haberleşme sağladığı ve portları bir birlerinden farklı olduğundan 5.11 diğer versiyonlarla bağlatı kurup görüntü trasfer edemez. Bu nednele tüm bağlantı kuran bilgisayarlarda aynı versiyon Chateau programı olmasına dikkat ediniz.
Windows XP SP2 web sayfası üzerinden ip ile erişim sağlanıyor kullanıcı adı ve şifre giriyorum kameraları seçiyorum. Activex ayarlarını da yapmama rağmen "connecting" yazıyor ve görüntü gelmiyor.
Kameraların olduğu bilgisayarda Chateau programında en altta VGZ yazısı sağındaki fonksiyon paneli ikonunu tıklayınız. VGZ yazan yerde karşınıza gelen fonksiyon panelinde SET ikonunu tıklayınız. Açılan ayar penceresinde Sunucu Fonksiyonları sekmesinde sağ alt tarafta bulunan Web kamera hizmetini başlat seçeneğini işaretleyiniz. Tamam ikonlarını tıklayarak açılan ayar pencerelerinden çıkınız. Chateau Server programında dosya menüsünde Web Servisi seçeneğini işaretleyiniz. Bu sayede Connecting yazısında kalmayacaktır. Bu ayarlara rağmen Connecting yazısında kalıyorsa antivirüs programınızı ve Windows güvenlik duvarı ayarlarınızı kapatınız.
"Windows Vista ve XP işletim sistemlerınde Cheatau programında karşılıklı görüntü alabilirmiyiz
Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemi olan bilgisayarlarda ChateauXP versiyon 5.21 i ve Windows XP işletim sistemi olan bilgisayarlarda ise ChateauXP versiyon 5.12 yi kullanarak görüntü alabilirsiniz
Webden canlı yayın yapabilmek için ne yapmalıyım?
Kartın takılı olduğu bilgisayara V5.11 driver tanıtıp Windows XP işletim sistemi kullanıyorsa V5.12 yi, Windows Vista işletim sistemi kullanıyorsa V5.21 versiyonu kurunuz. Programda SET ikonunu tıklayınız. Açılan Adres defteri sekmesinde yeni ikonunu tıklayınız. İsim kısmında herhangi bir isim belirtiniz. Tipi sunucu seçip adres defteri kısmına cihazın IP adresini yazını ve tamam ikonlarını tıklayarak pencerelerden çıkınız. Link ikonunu tıklayınız. Açılan pencerede tanmladığınız isme çift tıklayarak durum altında bağlandı yazısını görünüz. ADSL modem içinde de 40000, 40001, 80 ve 8080 nolu portları sadece TCP olarak kamera bilgisayarının Local IP adresine yönlendiriniz. Bu sayede uzaktaki bilgisayarda activex ayarlarını yaptıktan sonra internet Explorer sayfasında adres satırına bağlanacağınız yerin sadece IP adresini yazarak kamera görüntülerine erişim sağlayabilirsiniz.
VGuard dvr kartlarda PDA desteği varmı bu konu hakkında bilgi almak istiyorum
VGuard DVR Capture Kartların PDA ya da cep telefonu için uygun bir codek i bulunmadığından dolayı PDA ve Cep telefonlarından erişim sağlanamamaktadır.
VGuard DVR kart takılı bi kamera sistemim var, 1 kanalına PTZ Kamera bağlasam onun kontrolünü yapabilir miyim. Mümkünse nasıl yapılıyor? Bir de Haricen kontrol klavyesi (Joystick) bağlanılarak PTZ kontrol edilebilir mi?
VGuard DVR Capture Kart takılı bilgisayara RS-485 data converter ile speed dome kamera data bağlantısı yaparak kontrol edebilirsiniz. Converter taktıktan sonra programda SET ten I/O kısmına girip kameranızın protokol ve ID adres tanımlamalarını yapıp, bu tanımlamayı kamera ayarları kısmında seçerek istediniz kanala speed dome kamera takarak kontrolünü yapabilirsiniz.
VGuard DVR Capture Kart görüntülerini internet üzerinden Blackberry Bold , Nokia ya da iphone ile izleyebilirimiyiz.
VGuard DVR Capture Kartların PDA ya da cep telefonu için uygun bir codek i bulunmadığından dolayı PDA ve Cep telefonlarından erişim sağlanamamaktadır.
Versiyon 3.2 kartları Windows Vistada çalıştırma imkanımız varmı.
Windows XP işletim sistemine kurmuş olduğunuz ChateauXP versiyon 3.2 programın C: harddiski içerisindeki program Files içindeki Chateau klasörünü Windows Vista işletim sistemi ile çalışan bilgisayarın C: harddiskindeki program Files içerisine kopyalayarak çalıştırabilirsiniz. (Windows Vista olan bilgisayarın ekran kartı ati chipsetli ise bu şekilde kopyalayarak çalıştıramazsınız. Mutlaka V5.21 kurmanız gerekmektedir.)
Uzaktan erişim yaptıktan sonra örnek olarak 88.111.111.111:8080 yazıyorum ve farklı bi arayüz geliyor bu ne işe yarıyor
http://IPAdresi:8080 şeklinde internet Explorer penceresinden bağlantı kurduğunuz zaman ekrana gelen ara yüz penceresinde sisteme bağlı 1 den fazla kamera bilgisayarından herhangi birini seçip ona ait kamera görüntülerini Explorer ekranında izleyebilirsiniz.
Sakcay Digital Solutions